Bolestivé spomienky na tábor smrti v Osvienčime

Z činnosti v školskom roku 2010-2011

Bolestivé spomienky na tábor smrti v Osvienčime

Dňa 26. novembra navštívila Základnú školu na Bernolákovej v Holíči pani Helena Weinwurmová, ktorá na vlastnej koži pocítila hrôzy koncentračného tábora v Osvienčime.
Prišla k nám, aby sa na besede so žiakmi 8. a 9. ročníka podelila o svoje bolestivé zážitky a émocie z krutého obdobia holokaustu a II. svetovej vojny.
Je priam neuveriteľné, s akou silou dokázala predstúpiť pred zaplnenú triedu nedočkavých žiakov.
Od začiatku nám vyrozprávala svoj neľahký životný príbeh, ktorý nejedného z nás dojal až k slzám.
Úctu a veľkú vďaku pani Weinwurmovej prejavili prítomní žiaci a pedagógovia silným potleskom v stoji.
So slovami vďaky a prianím, aby sa žiaci zamysleli nad svojimi životnými hodnotami a ich budúcim smerovaním, sa rozlúčila s pani Weinwurmovou aj riaditeľka školy Mgr. Renáta Studeničová.

Teší nás, že sme mohli našim žiakom predstaviť človeka, ktorý je zosobnením pozitívnych hodnôt a pomáha rozlišovať pravé hodnoty od nepravých, čím sme im umožnili spoznať reálny prosociálny vzor.

| Autor: Mgr. Studeničová Renáta | Informacn e-mailVytlai lnok